23 sierpnia w Habdzinie pod Konstancinem-Jeziorną ponownie, po rocznej przerwie, zawitali amatorzy triatlonu. Do wyścigu na dystansie sprint ruszyli uczestnicy Violet Kiwi Triatlonu, imprezy nawiązującej do tradycji cyklu Habdzinman. Tym razem na zawodników czekały istotne zmiany – poszczególne dystanse zostały znormalizowane do standardu 750m -20 km - 5 km, wytyczono nowe trasy kolarską i biegową, strefę zmian rozdzielono na dwie, jedną w pobliżu startu w Habdzinie i drugą przy mecie w Opaczy. Wysypanie 18 ton piasku zapewniło wygodny dostęp do jeziora, zastępując zarośnięte i błotniste zejście, z którego słynęły organizowane tu wcześniej zawody.

Pogoda mogła być dla osób obeznanych z terenem pewnym zaskoczeniem, bo dzień był niemal całkowicie bezwietrzny, co z jednej strony ułatwiło część rowerową, ale dawało się boleśnie we znaki podczas biegu, zwłaszcza że wraz z upływem czasu wzrastała temperatura powietrza.

Wśród panów tryumfował Michał Przybysz z czasem 1:06:17 przed Marcinem Glonkiem (1:08:44) i Piotrem Szrajnerem (1:09:03), pomysłodawcą i prekursorem organizacji imprez triatlonowych na tym terenie, ojcem Habdzinmana, przez wiele lat jedynego prawdziwego triatlonu w obrębie aglomeracji Warszawskiej.

Rywalizację pań wygrała zdecydowanie Barbara Fazan z czasem 1:18:30, pozostawiając w tyle Agatę Cielepak (1:20:21) i Aleksandrę Krawczyk (1:25:24).

Na mecie na zawodników czekały pamiątkowe medale, gorący makaron, zimne arbuzy, ciastka i napoje. Japońską zieloną herbatę Gyokuro zapewnił producent, firma SOTI Natural, a o izotonik po i w trakcie rywalizacji zadbał sprawdzony partner w wielu imprezach – SPORT GURU. Jeszcze przed startem zawodnicy mogli skorzystać z pomocy doświadczonych mechaników rowerowych, braci Tomka i Sylwka Karczewskich, prowadzących na co dzień serwis rowerowy VICTORIA DUO BRACIA KARCZEWSCY na warszawskiej Woli.

Wydarzenie na fb: www.facebook.com/events/1475391959422322/
Forum xTRI.pl: xtri.pl/forum/viewtopic.php?f=13&t=7636