Archiwum wiadomości dotyczących imprez organizowanych przez Fundację Violet Kiwi na terenie Urzecza.

Drodzy zawodnicy!

Z prawdziwym żalem musimy podjąć decyzję o odwołaniu tegorocznej edycji Violet Kiwi Triatlonu, ze względu na zły stan jeziora, który uniemożliwia pływanie.

23 sierpnia w Habdzinie pod Konstancinem-Jeziorną ponownie, po rocznej przerwie, zawitali amatorzy triatlonu. Do wyścigu na dystansie sprint ruszyli uczestnicy Violet Kiwi Triatlonu, imprezy nawiązującej do tradycji cyklu Habdzinman. Tym razem na zawodników czekały istotne zmiany – poszczególne dystanse zostały znormalizowane do standardu 750m -20 km - 5 km, wytyczono nowe trasy kolarską i biegową, strefę zmian rozdzielono na dwie, jedną w pobliżu startu w Habdzinie i drugą przy mecie w Opaczy. Wysypanie 18 ton piasku zapewniło wygodny dostęp do jeziora, zastępując zarośnięte i błotniste zejście, z którego słynęły organizowane tu wcześniej zawody.

Czytaj więcej: 1 Violet Kiwi Triatlon

Trzecia edycja GURU Łurzyckiego Ścigania odbyła się w niedzielę 3 maja. Pozostaliśmy przy dystansie 20 km, ze startem i metą przy szkole podstawowej w Opaczy. Wysoki i wyrównany poziom sportowy imprezy potwierdziły wyniki, gdzie o być albo nie być na podium decydowały dziesiąte części sekundy.

Czytaj więcej: GURU Łurzyckie Ściganie #3

Ponad 100 kolarzy wzięło udział w 2 edycji Łużyckiego Ścigania w indywidualnej jeździe na czas, na dystansie 20km. Spotkaliśmy się w słoneczną sobotę, 23 sierpnia przy szkole w Opaczy, gdzie mieściło się biuro zawodów i start. Do jazdy zagrzewał nas zespół Westwood, który dał jeden z najdłuższych koncertów w swojej historii. Najszybsi zawodnicy osiągnęli średnią prędkość powyżej 43 km/h.

Czytaj więcej: GURU Łurzyckie Ściganie #2

Chcemy, aby Łurzyckie Ściganie było wyjątkowe, dlatego pracujemy nad wieloma elementami niespotykanymi na innych imprezach sportowych. Jeśli pamiętacie sok z pokrzywy na bufecie pierwszej edycji, to teraz przygotujcie się na więcej niespodzianek.

Czytaj więcej: Atrakcje 2 edycji ścigania